top of page

HAKKIMIZDA

Ekran Alıntısı.JPG

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Alerjisi ve İmmünolojisi Bilim Dalı

Alerji kliniğimiz 2011 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezinde Çocuk Sağlığı ve Hatalıkları Ana Bilim Dalı bünyesinde kurulmuştur. 2014 yılında Çocuk İmmünolojisi ve 2015 yılında da Çocuk Göğüs Hastalıkları poliklinikleri hizmete açılmıştır.

 

Kliniğimizde bünyesinde Alerji laboratuvarı ile Solunum Fonksiyon Testleri Laboratuvarı bulunmaktadır. Bu laboratuvarlarımızda kendi alanlarında uzmanlaşmış sağlık personelimiz çalışmaktadır. Alerji Laboratuvarımızda astım, alerjik rinit gibi solunum yolu hastalıklarında alerjenleri belirlemek için alerji cilt testleri yapılmaktadır. Besin alerjilerinde şüpheli besini belirlemek için prik testleri ile deri yama testleri yapılmaktadır. Tanının kesinleştirilmesi ya da besinlere karşı tolerans geliştiğini belirlemek için besin ve ilaçlar ile yükleme testleri yapılmaktadır. Ayrıca alerjik astım, alerjik rinit ve arı (venom) alerjilerinde uygulanan aşı tedavisi (immünoterapi) kliniğimizde başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

 

Ayrıca kliniğimizde astımlı hastalara inhaler ilaç tedavilerinin uygulama teknikleri eğitimi, adrenalin oto enjektör kullanım eğitimi, İmmün yetmezliği nedeniyle subkutan immünoglobülin tedavisi alan hastalara cilt altı enjeksiyon eğitimleri verilmektedir. Kliniğin tanıtım videosunu izlemek için aşağıdaki linki tıklayınız.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=CNXFK0nWOIY

Alerji Kliniği ve Laboratuvarları

alerjik_rinit.300.jpg
Çocuk Alerji Polikliniği
immunıterapi4dpı.jpg
Çocuk Alerji Laboratuvarı
astım 2dpı.jpg
Solunum Fonksiyon Testleri Laboratuvarı
bottom of page